Meyve suyu kış içeceği

Meyve suyu kış içeceği

kış enerji içeceği..çocuğunuza verin okula götürsün


Meyve suyu kış içeceği çok lezzetli doğal bir içecektir. Mevsim meyveleriyle yazın da yapabiliriz.

Kış geldiğinde hastalıklar kapıya gelir..içerimi alacağız..hayır..kendi tarhanamızı yapmışız..Yoğurdumuzu da yapıyoruz..ee güle güle hastalıklar.

Bir de kendimize , özellikle çocuklarımıza meyve suyu yapalım. Dışardan aldığımız içecekler bizim sağlığımıza çok büyük ölçüde zarar veriyorlar. Çocuklarımızı küçükken doğal içeceklere alıştırmamız gerekiyor. Onları kötü içeriklerden uzaklaştırmamız lazım. Bu tür doğal içecekler metabolizmamızı ayakta tutar. Hastalıklardan korur bizi..ya böyle dolapta duracak bir vitamin şişesi hazırlayacağız ya da daha kıymetlisi kendilerini yiyeceğiz ama aşağıdaki içeriklerdeki herşeyi oturup yiyemeyiz.

Bu meyve suyumuzda bütün vitaminli meyveler ve baharatlar mevcut..Meyvelerden çok fazla C vitamini alıyoruz ve baharatların çoğu çok kıymetli..

Meyve suyu kış içeceği

tarçın…anavatanı uzak doğudur şifalarını da onlar bulmuşlar. Şifaları ise yazmakla bitmez…uzun yıllar boyunca tarçını hastalıklar için kullanmışlar.

Ben yaklaşık 6-7 senedir evime ilaç almıyorum  aileme de kullandırmıyorum. Ağrı kesmek için kullanılanlar hariç…diş ağrısı gibi yok..ama diğer hastalık gidericilere gerek yok.

Öksürüğünüz  var…1 çay kaşığı tarçın+1 çay kaşığı zencefil(ya da rendesi daha iyi)+karabiber+bal = işte bu karışımı balgam attırıyor efsane…tabii ki zararları da var ama çok kullanımı ile ilgili zaten herşeyin fazlası zarar , tarçın da taşikardi yapabiliyormuş ve fazlası karaciğerimizi yoruyormuş …tatlılarınızı yaparken sakın tarçını yutmayın..boğulabilirsiniz…

Meyve suyu kış içeceği

zencefil…midemiz için..solunum yollarımız için ..sindirim problemleri içiin iyi geldiği söyleniyor. Solunum yolu hastalıklarına bir zencefilli çay gibisi yok…evinizde mutlaka taze zencefil bulundurun ve içine biraz tarçın içinizi ferahlatır.

ZARARLARI

Meyve suyu kış içeceği ‘nin içersindekiler hep vitaminli meyve ve baharatlardır ama…Her şeyin fazlası zarar…kullandığınız malzemeler için alerji testi yaptırın.


Meyve suyu kış içeceği

Meyve suyu kış içeceği


Servis

10-20 kişilik

Hazırlama

30 dk

Pişirme

1 saat

Kalori

150 kcal


Vitaminli meyveler ve baharatlarla dolu bir içecek


Malzemeler

Meyve suyu kış içeceği Talimatlar

Meyveleri hazırlıyoruz.
Meyve suyu kış içeceği için öncelikle meyvelerimizi çok iyi yıkıyoruz. 
Yıkadığımız meyvelerden kabuklu olanları soyuyoruz.

Pişirmeye başlıyoruz.
Büyük bir tencereye 6 litre soğuk su ,meyveler ve baharatlar.(.tarifteki herşey konulur ) tarçın karanfil hariç kabuk tarçını biraz kaynadıktan sonra koyun ki acılaşmasın.
Altını kısık ateşte açıp kaynamaya bırakıyoruz.

Tarçını ekleyin.
Kaynamaya başladıktan sonra 5 dk kaynamaya bırakın o sırada tarçını ve karanfili atın. 5 dk sonunda altını kapatıp kapağını kapatın ve dinlenmeye bırakın.

En son..Soğuyunca süzgeçten geçirin.


Bir Cevap Yazın