Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma gibisi yok….kolaylıkla yapabileceğiniz dondurma tarifleri ile evinizi şenlendirin..

Özellikle yaz aylarında serinlemek için harika bir seçenektir. Yoğunlaştırılmış süt, ev yapımı dondurmaların temel malzemelerinden biridir ve yoğun kıvamı sayesinde dondurmanın kremalı dokusunu oluşturur.

Yoğunlaştırılmış süt, sütün suyunun büyük bir kısmının uzaklaştırılması ile elde edilir. Bu işlem sonucunda sütün kıvamı kalınlaşır ve şeker oranı artar. Bu nedenle, yoğunlaştırılmış süt, dondurmanın lezzetini artırmak için ideal bir malzemedir.

Ev yapımı dondurma yapmak oldukça kolaydır ve sadece birkaç malzeme gerektirir. Yoğunlaştırılmış süt, süt, şeker ve vanilya özütü gibi basit malzemelerle lezzetli bir dondurma yapabilirsiniz. Dondurma yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey, malzemeleri doğru oranlarda karıştırmak ve dondurma karışımını yavaşça karıştırarak homojen bir kıvam elde etmektir.

Ev yapımı dondurma yapmak keyifli bir deneyimdir ve herkesin yapabileceği bir şeydir. Yoğunlaştırılmış süt, dondurma yapımında kullanılan temel malzemelerden biridir ve lezzetli bir dondurma yapmak için ideal bir seçenektir.

Dondurma deyince akan sular durur…yaz kış denmeden buzdolabından çıkarıp o enfes dondurmaları yerken bir mutluluk kaplar insanın içini…o dondurmanın içinde,çocukluğunuz da saklıdır. Aslında çocuk olmaya da gerek yok. Ben kışın bayılırım dondurma yemeye….

Dondurma yapmak için öncelikle mikserime dondurma aparatı aldım ama youtube kanalımı açtıktan sonra…denemelerle..değişik şekilde de dondurma yapmaya başladım.

İlla da dondurma makinasına gerek yok…yurt dışında satılan yoğunlaştırılmış süt geldi aklıma..çünkü yoğunlaştırılmış süt ile hertürlü tatlıyı yapabilirsiniz.

Bu sayfamda paylaştığım yoğunlaştırılmış süt tarifi ile arzu ettiğiniz dondurmayı yapabilirsiniz.


Evde dondurma kadar diğer gıdalarımızda da katkı maddesi olmayan gıdaları tüketmeliyiz…elimizden geldiği kadar..

Tariflerim de krema kullanıyorum..biliyorum o da doğal değil ama kendi kremanızı da yapabilirsiniz. Ev de yoğurt yapıyoruz..neden krema yapmayalım. Krema yapabildiğim de sizlerle paylaşacağım…


Dondurma makinalı tarifler


Sade vanilyalı dondurma (dondurma makinası ile..süt,şeker,yumurta.vanilya…


Ev yapımı dondurma….yoğunlaştırılmış süt ile yapılan dondurma tarifleri

Yoğunlaştırılmış süt tarifi (yumurtasız)
yoğunlaştırılmış süt ile yapılan tatlı tarifleriBir Cevap Yazın