Elma püreli dondurma (resimli-videolu)

Elma püreli dondurma (resimli-videolu)

“Elma püreli dondurma, serinletici ve lezzetli bir tatlıdır. Bu dondurma, taze elma püresi ve krema ile hazırlanır, böylece hem meyve aromasını hem de kremsi dokuyu bir araya getirir. Elmanın doğal tatlılığı ve ferahlatıcı özelliği, bu dondurmanın eşsiz bir lezzete sahip olmasını sağlar.

Elma, sağlığa birçok fayda sağlayan besleyici bir meyvedir. Yüksek lif içeriği sayesinde sindirimi destekler ve tokluk hissi sağlar.
Ayrıca C vitamini ve antioksidanlar bakımından zengindir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu serbest radikallere karşı korur. Elma ayrıca kalp sağlığını destekler ve kan şekeri düzeylerini dengelemeye yardımcı oluyormuş.

Elma püreli dondurma, bu besleyici meyvenin faydalarını tatlı bir şekilde sunar. Ferahlatıcı bir dondurma olarak serinletici bir lezzet sunarken, bu yapımında kullandığım elma püresi tarifime bakabilirsiniz.

Tarifimiz, adım adım talimatlarla birlikte dondurmayı nasıl hazırlayabileceğinizi gösterir. Elma püresi kullanarak dondurmanın sağlığa olan faydalarını da vurgularız.

Elmanın lezzeti ve sağlık yararlarını bir araya getiren bu dondurma, yaz aylarında serinlemek ve sağlıklı bir tatlı seçeneği tercih etmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Keyifli bir tatlı deneyimi için elma püreli dondurmayı denemekten çekinmeyin!”

Elma püreli dondurma

Elma püreli dondurma


Servis

5-10 kişilik

Hazırlama

1 saat

Pişirme

Yok

Kalori

250 kcal


püf noktası;

Kremaları karıştırırken ilk baş haticinde çok karıştırmayın krema sulanırsa dondurma buz parçacıklı olur. Pürüzsüz kaymak gibi dondurma yapmak için yoğunlaştırılmış sütünüzün de kıvamlı olursa daha güzel olur.

Malzemeler


Talimatlar


Krema

200 gr kremayı krema haline getirin. Mikserin ucunda donup kalsın.

Yoğunlaştırılmış süt

170 gr yoğunlaştırılmış süt ekleyin. Yoğunlaştırılmış süt tarifime bakabilirsiniz.

Elma püreli dondurma

elma püresi

Sulandırmadan iyice çırpın daha sonra üzerine 150 gr elma püresi ekleyin. Tekrar karıştırın.

Kaplara koyun

Ben içine çikolata parçaları koydum isterseniz koymayabilirsiniz. Çok güzel aromalı bir dondurma oluyor. Çikolata parçalarını da koyduktan sonra karışımı dondurma kaplarına koyun. Ben kapaklı hazır çorba kutularına koyuyorum.

Dondurmamız bitti bu güzel arınalı dondurmaya bayılacaksınız. Afiyet olsun.

Elma püreli dondurma


  • Genel