Kıymalı taze fasulye

Kıymalı taze fasulye

Vitamin ve lifle dolu bir sebzedir.

Kıymalı taze fasulye yemeğimiz ayıklaması dışında gayet basit bir yemek çünkü genelde ben kılçıklarını mutlaka tek tek kesiyorum.

Taze fasulyenin faydaları var mıdır?

 Vitamin ve lifle dolu bir sebzedir.

İçeriğinde bulunan K vitamini İle kemiklerimizi korur. Lifler ise bağırsaklarımızın iyi çalışmasını ve sindirimimizi düzenliyor.

Yoğun lif sayesinde diyet yemeği olarak kullanabilirsiniz. Kalorisi az , lif bol…diyet yaparken en çok rastladığımız sıkıntı -kabızlık- işte bu sorunumuza yardımcı oluyor. 100 gr’ı : 30kcal dir. Diyet yaparken haşlayıp tüketebilirsiniz çünkü lifler sayesinde sizi tok tutma özelliği vardır.

Barındırdığı antioksidanlar sayesinde kalbimizi korur. Kalp ile ilgili rahatsızlık olmasını engeler.

Hamilelik dönemi için gerekli demiri doğal yolla böyle demir vitamini ihtiva eden sebzeler ile geçirmeniz demir ihtiyacınızı giderebilir tabii ki yeterli olmayabiliyor ama takviye olarak yiyebilirsiniz.

Kanıtlanmış araştırmalara göre içersindeki bazı özel mineraller ile kanser riskini de azaltıyormuş.

Sağlığımız çok önemli

  1. Yemek yaparken : yağı çok yakmayın. Yanmış ve hergün kızartma için yanan yağ çok zararlıdır.
  2. Soğanı yağ yerine su ile pişirebilirsiniz. Su eksilince tamamlayın
  3. Sebzeleri iyi yıkayın.
Herşeyin fazlası zarar

Kıymalı taze fasulye


Servis

3-4 kişilik

Hazırlama

30 dk

Pişirme

25 dk

Kalori

165 kcal


MalzemelerKıymalı taze fasulye Talimatlar

Tencereye malzemeleri koy
Bu yemeği dondurulmuş malzemelerden yapıyorum. İsterseniz hazırda yeni aldığınız kıyma varsa dondurulmuş yerine onu koyunuz. 1 su bardağı su içersinde..kıymayı pişirin. Üzerine 1 çorba kaşığı salça ve minik minik doğranmış 1 adet soğan ekleyiniz. Beraber kısık ateşte pişirin.

Fasulyeyi ekleyin
Ben dondurulmuş fasulye kullandım…tazesi varsa onu kullanabilirsiniz. Dondurulmuş fasulyeyi doğrayıp yıkayın ve karışımın içersine koyun 1-2 çevirin. Sonra üzerine tuz,su ve en son tereyağ ekleyip fasulyeler pişene kadar pişirin. Taze mis gibi..yağda yanmayan yemeğin kokusu sağlıklı bir yemek yaptığınızın göstergesidir.Kıymalı taze fasulye

Elinize sağlık – Afiyet olsunBir Cevap Yazın