Yumurtalı ıspanak

Yumurtalı ıspanak

Yumurtalı ıspanak kahvaltı ya da acıktığımızda ara öğünde yiyebileceğimiz pratik bir yemektir. Hazırlanışı , yapılışı ve içerdiği vitamin ile tercih edebiliriz.

Ispanağın ‘temel reisten’ hatırladığımız gibi …demir deposu olduğunu (aksini söyleyenler olsa da) biliyoruz. İçine eklediğimiz yumurta ile proteinini artırıyoruz.

Diet yemeği olarak da yiyebiliriz …

Bu sefer 1 tatlı kaşığı ile kısık ateşte ıspanaklarımızı kavururuz. Üzerine de yumurtalarımızı ekler ve kapağını kapatırız ve kapalı olarak yavaş yavaş pişer. Üzerine ekleyeceğimiz baharatlar ile tadını renklendiririz.

Yapacağınız ıspanaklı yumurtanın 300gr.ında = 170 kalori bulunmaktadır. Üzerine koyacağımız bir çorba kaşığı yoğurt = 30 kalori etti size 200 kalorilik gayet doyurucu bir yemek…

Herşeyin fazlası zarar

Yumurtalı ıspanak

Yumurtalı ıspanak


Servis

4-5 kişilik

Hazırlama

20 dk

Pişirme

20 dk

Kalori

150 kcal


Malzemeler


Talimatlar

  • Yumurtalı ıspanak için ıspanağın köklerinden üç parmak uzunluğunda kesilir. Uçları temizlenir.
  • Bıçakla birkaç yerinden yarılır. Temizleme bitirilir. İyice yıkanır.
  • Tavaya z.yağ koyup bir iki dk çevrilir.
  • Pişmeye yakın yumurtalar kırılır.
  • sarısını sulu isteyen olabilir o yüzden kıvamı size bırakıyorum.
  • İster sulu yapın,bister omlet gibi ıspanağın yanında olsun
  • üzerine karabiber, kırmızı pul biber ekilir.

Elinize sağlık – Afiyet olsun

Humus tarifi
Enginar salatası

Author: birdilbirinsan

Yıllar önce oğluma japonca öğretiyordum. Sonra kendi kendime..herkese özellikle çocuklara resimli olarak öğretebilirim düşüncesiyle başladım. O aralar annemi kaybettiğimde onun yemek defterini buldum ve pamuk elleriyle yaptığı yemek tariflerini denemeye başladım. Bu siteyi yapmaya başladığımda bir fiil özel bir şirkette çalışıyordum. Şimdi emekliyim. Daha fazla yemek tarifi deneyip videolarıyla paylaşmaya çalışacağım. Boş durmak olmaz..emekli oldum diye herşey bitmedi...üretmek lazım..yeni şeyler yapmak lazım. Umarım herkes için kullanışlı bir site yapmışımdır. Sitemdeki resimlerin..çizimlerin hepsi kendime aittir. Sevgiyle kalın...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.