İtalyanca ders 1-başlangıç

Başlayalım..Iniziamo


Amacım bu derslerde hem yeni kelimeler öğrenerek konuları pekiştirmenize yardımcı olmak hem de testlerle kendinizi test etmek. italyanca ders 1-başlangıç ve devamında yeni kelimeler öğrenerek ilerleyeceğiz.

Dilerseniz dilbilgisi konu anlatımlarına önce çalışıp bu derslerde görsel çoğunluklu kelimeler ,örnek cümleler ve testlerle kendi bilginizi test edebilirsiniz.

Bu derslerde herşeyi adım adım öğrenme sonucunda bu dilin zorluklarını yeneceğinizi umuyorum. Genelde tüm konu başlıklarını içeriyor (tanım edatları, fiiller,zamirler…). Etraflıca öğrenmek için alfabeyle başlayın.

Arzu ederseniz devamında ispanyolca ,Japonca ,derslerimize de bakabilirsiniz. Çünkü çok benzer tarafları var ne de olsa latince dillerin hepsi benziyor.

Kelimelerin yanında gördüğünüz mesela ;‘m’:eril   ‘F’ : dişil anlamındadır.

Kelimeler


  • İtalyanca ders 1
  • İtalyanca ders 1
  • İtalyanca ders 1
  • İtalyanca ders 1
  • İtalyanca ders 1, Hayvanların isimleri

İtalyanca’da ki bu tanım edatlarını kelimeler ile beraber öğrenmemiz gerek. Latin alfabelerinde isimler mutlaka ekleri ile beraber öğrenilerek başlanması sonucunda tekrar tekrar eklerine bakmak zorunda kalmayız.
Çünkü isimler ,sıfatlar…dişi eril diye ayrılmaktadır.

Mesela ;

ev = casa/kaza kelimesini şüphesiz la casa diye öğrenmeliyiz.

Bu arada ispanyolca’da da ev: casa demek…Önceden de dediğim gibi birbirlerine çok benziyorlar.

İtalyanca ders 1-başlangıç ve devam dersler için hazırlanan alıştırma testleri gayet basit..Bu testlerle beraber mutlaka evinizde denemeler yapın. Unutmayın ki yabancı bir dili öğrenmenin en iyi yolu kelimeler öğrenmektir.

Konuyla ilgili Kolay alıştırmalar


DİYALOGLARDERS 2

Bir Cevap Yazın